Hoşgeldiniz.

Kalp büyümesi nedir, Kalp Büyümesi Nasıl Oluşur, Kalp büyümesi nedenleri, Kalp Büyümesine Bitkisel Çözüm Kürleri KALP BÜYÜMESİ NEDİR NEDENLERİ BELİRTİLERİ TEDAVİSİ BİTKİSEL ÇÖZÜM KÜRLERİ Kalp
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 1      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Kalp büyümesi nedir, Kalp Büyümesi Nasıl Oluşur, Kalp büyümesi nedenleri, Kalp Büyümesine Bitkisel Çözüm Kürleri

  Sponsorlu Bağlantılar
  Kalp büyümesi nedir, Kalp Büyümesi Nasıl Oluşur, Kalp büyümesi nedenleri, Kalp Büyümesine Bitkisel Çözüm Kürleri
  KALP BÜYÜMESİ NEDİR NEDENLERİ BELİRTİLERİ TEDAVİSİ BİTKİSEL ÇÖZÜM KÜRLERİ
  Kalp büyümesi, kalp boşluklarının büyümesi sonucu oluşan bir kalp hastalığıdır. Kalp büyümesinde kalp kapakları değil kalp boşlukları büyür.
  Kalp boşlukları büyük olmaksızın da röntgen filimlerinde kalp büyük görünebilir. Her kalp büyüklüğü ciddi problemlere neden olmayabilir. Önemli olup olmadığı altta yatan nedenle ilgilidir ve tedavi de ona göre değişir. Önemli olanlardan biri kalp yetmezliklerinde görülen kalp büyümesidir.
  Kalp Büyümesi Nasıl Oluşur:
  Bildiğimiz gibi kalp vücudumuz için gerekli kanı pompalayan bize hayat veren organımızdır. Kalbin pompalama gücünün olması gerekenden daha az olması kalp çalışması olarak bilinir.Kalp çalışırken kanı yeterli miktar ve hızda organlarımıza gönderemez ve kalp içindeki basınç artar. Sonuç olarak kalp vücudun ihtiyaçlarını karşılamak için yeterli miktarda oksijen ve besini vücuda pompalayamaz. Bu duruma karşılık olarak kalp boşlukları gerilip daha fazla kan pompalamak için daha fazla kanı tutmaya başlar. Bu başlangıçta dolaşımın devam etmesine yardımcı olur ancak zamanla kalp kası zayıflar ve güçlü kasılmamaya başlar. Bir korunma mekanizması olarak böbrekler bu duruma sıvı (su) ve tuz tutarak cevap verir. Kollarda bacaklarda ayaklarda akciğerlerde ve diğer organlarda sıvı birikimi olduğunda da konjestif kalp yetmezliği denen durum ortaya çıkar.
  Kalp büyümesi nedenleri:
  Hipertrofık kardiyomiyapati (daha önceden hipertrofık subaortik stenoz olarak bilinirdi) kalp kasının görünürde bir sebep olmadan büyüdüğü bir hastalık grubudur. Vakaların yaklaşık yarısı kalıtsaldır ve hastalık esas olarak genç yetişkinleri etkiler. Belirtiler soluksuz kalma, yorgunluk, bayılma ve göğüs ağrısıdır.
  Durum beta adrenerjik ve kalsiyum kanal blokörü (beta algılayıcılarını uyaran ve kalsiyum girişini engelleyen ilaç tipleri) ilaçlarla tedavi edilir. Şiddetli vakalarda kasın kesilmesi veya çıkarılması için ameliyat gerekebilir.
  Kalp Büyümesine Bitkisel Çözüm Kürleri:
  Kalp Büyümesine Domates Kürü:
  Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu kalp büyümesine karşı taze sıkılmış domates kürünü tavsiye ediyor. Kalp büyümesine karşı bir ay boyunca her gün akşam yatağa gitmeden 1 saat önce bir bardak taze sıkılmış domates suyu içilir.
  Kalp Büyümesine Çörekotu kürü:
  6 gr çörekotu, havanda dövülerek veya dövülmeden bir yemek kaşığı bal ile karıştırılarak sabahları aç karnına yenir. Bu kür, eğer, çocuklarda uygulanacak ise, mutlaka çocuk hekimine danışılmalı ve dozlar çocuğun yaşına ve kilosuna göre ayarlanmalıdır.


  Paylaş Facebook Twitter Google 2. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.2
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.